قیمت بیت کوین پس از دو روز نوسان در محدوده ۷,۲۰۰،‌ دلار در ۲۴ ساعت گذشته شاهد ریزش ۷۰۰ دلاری بود و در صرافی بایننس تا مرز ۶,۵۰۰ دلار کاهش یافت.

پادشاه ارزهای دیجیتال که در هفت روز اخیر بیش از ۲,۰۰۰ دلار کاهش یافته است، با افت شدید در روزهای گذشته موجب کاهش قیمت آلت کوین‌ها نیز شده است. اتریوم با ۲۰ دلار کاهش در حال حاضر حدود ۱۳۲ دلار و ریپل با سقوط ۱۱ درصدی تا مرز ۰.۲ دلار، هم‌اکنون حدود ۰.۲۰۵ دلار خرید و فروش می‌شوند.

قیمت ارزهای دیجیتال، ۴ آذر
قیمت ارزهای دیجیتال، ۴ آذر

از سوی دیگر قیمت ۷,۶۰۰ دلار که از آن به عنوان یک سطح اساسی یاد شده بود، توسط خریداران شکسته نشد و هم‌اکنون بیت کوین در حدود ۶,۵۶۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱۸۴ میلیارد دلار است که نسبت به هفته اخیر خود کاهش ۵۴ میلیارد دلاری را تجربه کرده است.

علت کاهش قیمت بیت کوین چیست؟

به نقل از کوین‌تلگراف، در حال حاضر فرضیه‌های مختلفی پیرامون علت کاهش قیمت بیت کوین در توییتر شنیده می‌شود. برای مثال عده‌ای انتقال ۷,۰۰۰ بیت کوین به صرافی هیوبی توسط پروژه کلاهبرداری پلاس توکن را علت ریزش‌های اخیر می‌دانند.

تغییرات قیمت بیت کوین در هفت روز اخیر
تغییرات قیمت بیت کوین در هفت روز اخیر

برخی دیگر اخبار منفی بسته شدن صرافی‌ها که از سمت چین به گوش می‌رسد را عامل اصلی کاهش قیمت‌ها عنوان کرده‌اند. با این حال تشخیص اینکه ریزش‌های اخیر و نوسان‌های قیمت بیت کوین عادی به نظر می‌رسند یا اینکه فردی در حال فروش شدید بیت کوین‌هایش هست، کار سختی است.

اما یک مورد حتمی است و برای افرادی که سال‌ها در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرده‌اند احتمالا آشنا به نظر می‌رسد. اخبار منفی چین یک عامل تسریع‌بخش برای حرکات قیمتی بیت کوین در جهت نزولی بوده است که تحقق ریزش‌ها را به صورت سریعتر و شدیدتر ممکن کرده است.

اینکه در حال حاضر فروشندگان هراسان آسیایی یا غربی در حال فروختن بیت کوین‌هایشان هستند اهمیت چندانی ندارد، چرا که از نقطه‌نظر تحلیل تکنیکال حرکات فعلی بیت کوین مورد انتظار بود.

سقوط ۷۰۰ دلاری قیمت بیت کوین؛ علت ریزش‌های اخیر چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *